W szerszej formule
Po raz pierwszy rozstrzygnięto też trzy konkursy: na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Puchar JM Rektora UAM, na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki o Nagrodę SWSW im. ks. Edwarda Pudełki oraz – ogłoszony w tym roku po raz pierwszy – Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową.
Podczas PDKN odbywały się spotkania autorskie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dyskusja na temat prawa autorskiego, która odbyła się pod hasłem „Nic nie jest za darmo – wiedza też nie”. Prof. Wojciech Cellary z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przedstawił prelekcję Otwartyzm, czyli uszczęśliwianie ludzkości kosztem rozwoju , a mec. Joanna Hetman-Krajewska z kancelarii prawniczej „Patrimonium” w Warszawie omówiła kwestie ochrony praw autorskich, wartości intelektualnej oraz dochodów twórców w aspekcie prawnym. Narodowe Centrum Kultury przedstawiło wyniki dziesiątego konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze pod hasłem „Dekada Kadry Kultury”. Laureaci konkursu to: dr Elżbieta Ciżewska (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego), dr Rafał Janowicz (absolwent architektury oraz zarządzania i marketing Politechniki Gdańskiej) oraz dr Agnieszka Skalska (Muzeum Narodowe w Poznaniu).
Na Forum Wydawców poruszono problemy związane ze sprzedażą książki elektronicznej w dobie open access, zaprezentowano projekty „EDITEUM: #chmura #finanse #open_access #cytowania” oraz eBookPoint.pl Grupy Wydawniczej Helion.
MA
Komentarze
Tylko artykuły z ostatnich 12 miesięcy mogą być komentowane.