×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Grupa Uczelni Vistula

Vistula rośnie w siłę

Władze Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie ogłosiły, że od przyszłego roku akademickiego nastąpi ich połączenie. Tym samym powiększy się Grupa Uczelni Vistula, do której należy OSW. Rektorem będzie dr Agnieszka Górska, stojąca obecnie na czele WSIiE TWP.

Nowy podmiot, którego nazwa nie jest jeszcze ustalona, będzie miał trzy wydziały: Nauk o Zdrowiu, kształcący na studiach I i II stopnia na kierunku fizjoterapia i wychowanie fizyczne oraz kosmetologia na poziomie licencjackim; Nauk Humanistyczno-Społecznych, który proponuje studia I i II stopnia z zakresu pedagogiki i ekonomii oraz administracji (licencjat), a w Kętrzynie realizowane będą studia pedagogiczne i ekonomiczne (I stopnia) oraz z zakresu administracji (I i II stopnia).

OSW dołączyła do Grupy Vistula w ubiegłym roku wraz z Akademią Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. W 2014 roku do grupy, której filary tworzą Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, weszła Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. W uczelniach tych kształci się po polsku i angielsku ok. 9 tys. studentów, z których co trzeci pochodzi z zagranicy. W ostatnim rankingu „Perspektyw” AFiB uznano za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce.

Sylwia Sasal