×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Nowi członkowie AMU

Akademia Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk uzupełniła skład o 17 nowych członków. Zostali nimi: dr hab. Adrian Jusupović z Instytutu Historii PAN, dr Krzysztof Nowak z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Agata Zysiak z Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, dr Przemysław Gorzelak z Instytutu Paleobiologii PAN, dr Jacek Kolanowski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, dr inż. Małgorzata Nowacka z Wydziału Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, dr hab. Marek Skrzypski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr hab. Katarzyna Bogusławska z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr hab. inż. Mateusz Kwaśnicki z Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej, dr hab. Artur R. Stefankiewicz z Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Mateusz Strzelecki z Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, dr hab. inż. Marta Gmurek z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, dr hab. inż. Miłosz Kadziński z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej, dr hab. Paweł Henryk Malinowski z Instytutu Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego PAN, dr Jan Poleszczuk z Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, dr hab. n. med. Anna Małgorzata Czarnecka z Centrum Onkologii Instytutu in. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN, dr Marcin Magierowski z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

AMU została powołana w 2010 roku w celu promowania badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych przez wybitnych młodych przedstawicieli nauki polskiej. Jej skład wybierany jest na tzw. zakładkę – część członków zostaje wymieniona w połowie kadencji, która trwa 5 lat. Obecnie wybrani dołączyli do 15, których kadencja rozpoczęła się w 2016 roku. Przewodniczącą jest dr hab. Anna Ajduk z Zakładu Embriologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

red