×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Akademickie Mistrzostwa Świata

16 razy na podium

W turnieju szachowym Akademickich Mistrzostw Świata w brazylijskim mieście Aracaju na drugim stopniu podium stanął Grzegorz Nasuta z Politechniki Białostockiej. Polacy wywalczyli srebro także w rywalizacji drużynowej. To jeden z najlepszych wyników w historii startów naszych szachistów.

W zawodach sztangistów AMŚ w Białej Podlaskiej drugie miejsca w dwuboju zajmowali: Monika Dzienis (studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i zawodniczka UKS Talent Wrocław) w kat. 58 kg, Szymon Rotnicki (Politechnika Częstochowska/AZS UJD Częstochowa) w kat. 69 kg oraz Mateusz Sowa (WSKF Pruszków/UKS Impuls) w kat. 85 kg, zaś jego klubowy kolega Mateusz Sówka w kat. 94 kg wywalczył brąz. W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni zajęli dziesiątą pozycję, natomiast w klasyfikacjach punktowych nasze panie były trzecie, a panowie drudzy.

Bokserzy, którzy pojedynkowali się w rosyjskiej Eliście, solidarnie sięgali po brąz. Z ośmiorga, którzy reprezentowali nasz kraj, na podium stanęło czworo: Hanna Solecka (75 kg, USz), Filip Wąchała (69 kg, AWFiS Gdańsk), Rafał Perczyński (75 kg, UW), Michał Soczyński (91, UP Lublin).

Zapaśnicy rywalizowali w brazylijskiej Goianii. Najlepiej spisali się Natalia Strzałka (68 kg, WSB Poznań) oraz Iwan Nylypiuk (77 kg, AWF Warszawa), zdobywcy tytułów wicemistrzowskich. Brązowe krążki stały się udziałem Katarzyny Michalak (55 kg, AWF Warszawa), Katarzyny Mądrowskiej (62 kg, USz) i Weroniki Sikory (50 kg, WSB Poznań). Na trzecim miejscu zakończył zmagania również Marcin Luto (130 kg, AWF Warszawa). Jego medal był 50. zdobytym przez Polaków w tegorocznych AMŚ. Wcześniej nasi studenci stawali na podium podczas zawodów w strzelectwie sportowym, łyżwiarstwie szybkim, wspinaczce sportowej, pięcioboju nowoczesnym, karate, orientacji sportowej, muaythai, kolarstwie, wioślarstwie i kajakarstwie.

(traman)