PRODOK i PROPAN 2017
Do dziesiątego konkursu na najbardziej prodoktorancką uczelnię i instytut PAN napłynęło 31 zgłoszeń ze szkół wyższych i 24 z placówek Akademii. Oceny aplikacji dokonano na podstawie kryteriów: rekrutacja na studia doktoranckie, ich organizacja, lektoraty, obciążenia dydaktyczne/regulamin studiów doktoranckich, stypendia doktoranckie, badania naukowe, wspieranie współpracy międzynarodowej doktorantów, obecność ich przedstawicieli w gremiach uczelnianych, warunki funkcjonowania samorządu doktorantów, pomoc prawna dla tej część społeczności akademickiej, doktoranci z niepełnosprawnością oraz inne rozwiązania prodoktoranckie. Nagrody wręczono 19 listopada.
W konkursie PRODOK 2017 zwyciężyła Politechnika Opolska, drugie miejsce zajęła Politechnika Śląska, a trzecie Politechnika Warszawska i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Kapituła konkursowa przyznała także wyróżnienia Top 10, a otrzymały je: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz Politechnika Poznańska, która zanotowała też największy awans punktowy w stosunku do ubiegłego roku.
Za najbardziej prodoktorancki uznano Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie. Drugie miejsce w konkursie PROPAN 2017 zdobyły Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni w Krakowie oraz Instytut Farmakologii PAN z Krakowa. Wyróżnienia Top 5 otrzymały: Instytut Fizyki Jądrowej z Krakowa oraz Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej z Warszawy. Za największy awans punktowy wyróżniono Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej z Krakowa.