Nowości na studiach podyplomowych na UE Wr
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stale rozwija ofertę kształcenia ustawicznego ściśle współpracując w tym obszarze z pracodawcami w regionie.W nowym roku akademickim 2016/2017 oferuje ponad 100 kierunków, w tym 37 nowości, głównie z zakresu zarządzania, przedsiębiorczości, rachunkowości i finansów. Największym zainteresowaniem cieszą się studia: project management, kadry i płace, lean management, bezpieczeństwo i higiena pracy, rachunkowość i finanse, kierownik zespołu – team leader, oraz MS Excel dla zaawansowanych.
Główne motywy wyboru tych kierunków związane są z ich praktycznym charakterem. Studia prowadzone są we współpracy z przedsiębiorcami i instytucjami otoczenia biznesu, w tym m.in. HP, PwC, IBM, Volkswagen i Sitech, Bosch, Ceneo.pl, GrupaUnity, TÜV Nord Polska, JP Weber, CIMA, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, University of Malta. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również studia w języku angielskim, m.in. Business Accounting oraz Managing Business.
Interesującą ofertę szkoleń uczelnia przygotowała dla osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje zawodowe. Obejmuje ona kursy w takich obszarach tematycznych: jak kompetencje interpersonalne i menedżerskie; zarządzanie, finanse i rachunkowość, IT i pakiety użytkowe. Wiele szkoleń objętych jest promocją i ich ceny zaczynają się już od 360 zł.
„Studia podyplomowe i szkolenia są bardzo atrakcyjną formą kształcenia ze względu na ich praktyczny charakter oraz programy, które odpowiadają potrzebom praktyki. Są tworzone w ścisłej współpracy z pracodawcami i zorientowane na rozwój konkretnych umiejętności. Zajęcia prowadzą doświadczeni przedstawiciele praktyki gospodarczej, m.in. kadra menedżerska największych pracodawców w regionie i doświadczeni wykładowcy UE we Wrocławiu. Wykładowcy i trenerzy posiadają liczne certyfikaty i uzyskują najwyższe oceny w procesie ewaluacji” – mówi dr hab. Janusz Marek Lichtarski, prof. UE, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Potwierdzeniem dostosowania programów studiów i szkoleń do potrzeb praktyki oraz wysokiej jakości prowadzonych zajęć jest rosnąca liczba słuchaczy. Od dwóch lat odnotowujemy wzrost liczby słuchaczy i uczestników szkoleń o blisko 20% rocznie. Systematycznie rośnie również poziom zadowolenia słuchaczy, obecnie ponad 94% słuchaczy poleciłoby studia i szkolenia swoim znajomym.
Podczas spotkania społeczności dyrektorów bezpieczeństwa ICT (CSO Council) bardzo wysoko zostały ocenione studia podyplomowe Cyber Security Management na UE Wr. Program studiów został opracowany w wyniku wspólnego wysiłku pracowników uczelni oraz przedstawicieli biznesu, w szczególności Artura Cieślika z artSystems oraz przedstawicieli firmy IBM. Opiekunem naukowym i inicjatorem utworzenia studiów jest prof. dr hab. Leszek Maciaszek.
Więcej informacji o studiach podyplomowych i szkoleń oferowanych przez UE we Wrocławiu na stronach: www.podyplomowe. ue.wroc.pl i www.szkolenia.ue.wroc.pl.
Jolanta Nowacka