×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Pierwszy konkurs w programie TEAM-TECH rozstrzygnięty

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
15 lipca 2016

Fundacja ogłosiła wyniki pierwszego konkursu w programie TEAM-TECH, w ramach którego przyznawane są granty dla zespołów badawczych na prowadzenie prac B+R w zakresie rozwoju technologii lub produktów opartych o odkrycia naukowe.

Do pierwszego konkursu zgłoszono 38 projektów, z których osiem uzyskało finansowanie w łącznej wysokości ponad 25 mln zł. Środki te pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Kolejne konkursy będą organizowane do końca 2019 r., średnio dwa razy w roku. Najbliższy nabór wniosków ruszy już 15 listopada br.

Laureaci pierwszego konkursu będą realizować swoje projekty zarówno w jednostkach naukowych, jak i w konsorcjach naukowo-przemysłowych. Każdy z zespołów będzie współpracował z co najmniej jednym partnerem gospodarczym – a niektórzy grantobiorcy będą mieć ich nawet kilku. Łącznie do realizacji wszystkich projektów zaangażowanych zostanie 14 firm. Środki pozyskane od FNP pozwolą na sfinansowanie co najmniej 43 miejsc pracy dla naukowców zatrudnionych w projektach oraz 48 stypendiów dla młodych naukowców (studentów i doktorantów) zaangażowanych w realizację prac badawczych.

Lista grantobiorców w pierwszym konkursie w programie TEAM-TECH

Uruchomiony w 2016 r. program TEAM-TECH oferuje finansowanie dla zespołów badawczych kierowanych przez wybitnych uczonych i realizujących projekty B+R we współpracy z partnerem gospodarczym dotyczące rozwoju technologii, procesu lub innowacyjnego produktu. Finansowanie będzie można zdobyć na realizację projektów trwających 3 lata (z możliwością przedłużenia na kolejne 2 lata). Zaleca się, aby budżet projektu nie przekroczył 3,5 mln zł. Projekty mogą być realizowane w jednostkach naukowych, przedsiębiorstwach lub konsorcjach naukowo-przemysłowych w Polsce. Wnioski mogą składać osoby posiadające co najmniej stopień doktora.

Źródło: FNP