TRIZ, czyli jak rozwiązać trudny problem? Bezpłatne seminarium o Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań
Jak rozwiązuje się problemy technologiczne i organizacyjne w najbardziej innowacyjnych firmach na świecie? Jak radzić sobie z ochroną patentową? Co zrobić, aby nasze działania były skuteczniejsze, pomysły innowacyjne, a problemy rozwiązywane w sposób systemowy? 28 czerwca podczas otwartego seminarium poświęconemu TRIZ (Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań), opowie o tym dr Sergei Ikovenko - profesor Massachusetts Institute of Technology (MIT), jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w USA.
We wtorek, 28 czerwca br. w godzinach 10:00-13:00, na Wydziale Zarządzania UŁ odbędzie się spotkanie ze światowym ekspertem w zakresie teorii skutecznego działania. Seminarium poprowadzi Sergei Ikovenko - TRIZ Master, prezydent MA TRIZ, profesor MIT i twórca zespołów innowacyjnych w firmach takich jak Samsung, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, LG i innych.
TRIZ, czyli Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań, to jedno z popularniejszych narzędzi prakseologii, czyli teorii skutecznego działania. TRIZ dostarcza narzędzi i metod do prawidłowego formułowania problemów, analizy systemowej, analizy błędów oraz możliwych kierunków ewolucji systemu. Ważną różnicą pomiędzy TRIZ a znaną w wielu firmach „burzą mózgów” jest sposób tworzenia rozwiązań. Podczas gdy w „burzy mózgów” pomysły powstają często losowo, w TRIZ ważne jest algorytmiczne podejście, które prowadzi do rozwiązania problemów technicznych.
Dzięki zastosowaniu wiedzy z zakresu TRIZ można systemowo rozwiązywać skomplikowane problemy lub tworzyć innowacyjne pomysły, ale też efektywnie wykorzystywać istniejące zasoby, rozwiązywać problemy wynikające z ochrony patentowej, obiektywnie oceniać rozwiązania czy usystematyzować wiedzę. TRIZ pozwala także rozwijać innowacyjne myślenie i cechy osobowości twórczej. Często podstawą rozwiązania innowacyjnego zadania jest, na pierwszy rzut oka, „szalony” pomysł. TRIZ pozwala nie tylko być przygotowanym na takie „szalone” pomysły, ale również generować je. Wśród firm stosujących TRIZ wymieniane są Samsung, Boeing, Hewlett-Packard, IBM, Motorola, Raytheon, Xerox GE, Hyundai, KIA, LG, INTEL, P&G i inne.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Wykład odbywa się w języku angielskim. Rejestracja na stronie: http://pam.uni.lodz.pl/seminarium-triz/
Organizatorami seminarium są firma Novismo i Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania (PAM Center) - wyspecjalizowana jednostka organizacyjna Wydziału Zarządzania UŁ, wyodrębniona na potrzeby edukacji menedżerskiej. PAM Center może pochwalić się jednym z najdłuższych w kraju doświadczeń w realizacji Programu Studiów MBA. Ponad 20 lat historii, 18 edycji, ponad 400 absolwentów. Bogate doświadczenia, świetni polscy i zagraniczni wykładowcy oraz doskonalony na bieżąco program współtworzą unikalną wartość studiów MBA w PAM Center.