Nowe technologie dla dziewczyn!
30 czerwca kończy się nabór do drugiej edycji programu Nowe technologie dla dziewczyn - pierwszego w Polsce programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.
Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest warunkiem koniecznym dla jej rozwoju. Program stypendialny obejmuje w tym roku wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.
Nabór do końca czerwca
Do udziału w drugiej edycji programu stypendialnego zaproszone zostały tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich i (nowość!) magisterskich, polskich uczelni technicznych. Aplikacje można przysyłać do końca czerwca! Zainteresowane dziewczyny mogą je składać przez stronę internetową www.stypendiadladziewczyn.pl.
Co zyskają stypendystki?
Stypendystki Nowych Technologii dla dziewczyn otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu - gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie) lub w amerykańskiej siedzibie firmy. Część dziewczyn aplikujących do programu dostanie zaproszenie na pierwszy w Polsce obóz inspiracyjny dla dziewczyn w nowych technologiach - INSPIRATIONAL BOOT CAMP 2016 (koniec września, Mazury).
Sukces pierwszej edycji
Pierwsza edycja programu okazała się dużym sukcesem - przyszło aż 600 zgłoszeń od kobiet, wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Spośród nich wybrano 20 niezwykle utalentowanych dziewczyn, które dostały stypendium. Duże zainteresowanie programem doprowadziło do poszerzenia listy uczelni - z siedmiu politechnik w pilotażowym roku akcji, do wszystkich uczelni technicznych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W sumie do programu zaproszonych zostało 21 uczelni! Szansę na stypendium zyskają w tym roku także studentki 4. roku studiów inżynierskich i studentki studiów magisterskich.
Więcej informacji na www.stypendiadladziewczyn.pl
Bianka Siwińska