×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Co na Targach?

Warszawskie Targi Książki
18 maja 2016

Od 19 do 22 maja bramy Stadionu Narodowego staną otworem dla miłośników książek. Rzopoczynają się Warszawskie Targi Książki. 

Na liście ponad 800 wystawców z 25 krajów (Austrii, Australii, Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, USA, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch) można znaleźć kolektywne stoiska, m.in.:
– Gościa Honorowego – Węgier: 86/D11, 97/D11
– Gościa Specjalnego – Katalonii i literatury katalońskiej: 100/D13
– prezentację niemieckich nowości wydawniczych, w ramach stoiska Frankfurckich Targów Książki: 117/D15
– ofertę ponad 20 wydawców z Ukrainy, w ramach Salonu Literacka Ukraina: 104/D15
– prezentację książek w języku francuskim (m.in. z Francji, Walonii, Rumunii) w ramach Salonu Frankofonia: 105/D13

Na stronie internetowej w programie Targów (z podziałem na cztery dni) wśród 1500 spotkań polecamy m.in.:
– spotkania z polskimi gwiazdami i laureatami najważniejszych nagród za książki z różnych dziedzin, wśród nich te, w ramach Dnia Reportażu czy Targów Książki Naukowej i Akademickiej ACADEMIA
– spotkania z interesującymi autorami węgierskimi, jak: György Spiró, János Háy i Krisztina Tóth
– rozmowy z innymi zagranicznymi pisarzami, w tym bestsellerowymi autorami, jak: Simon S. Montefiore, Jaume Cabré, Lars Saabye Christensen, Paullina Simons, Marc Elsberg czy autorzy kryminału: Nele Neuhaus, Mons Kallentoft, Michael Katz Krefeld, A.J. Kazinski, Lotte & Soren Hammer

– seminaria i konferencje branżowe m.in. na temat rynku książki, czytelnictwa, self-publishingu i pracy tłumaczy, z udziałem profesjonalistów z Polski i zagranicy: bibliotekarze, księgarze, wydawcy, tłumacze, badacze literatury i animatorzy kultury.
By na chwilę złapać oddech i oderwać się od bogatej oferty książek, warto obejrzeć wystawy prezentowane na Targach. Szczególnie wystawy Gościa Honorowego – Węgier. Ich otwarcie w czwartek 19 maja, o godz. 13.30 do Centrum Konferencyjnego (poziom +2). Składają się na nie tematy: „Budapeszt dawniej i dziś” prezentuje zdjęcia dwóch wybitnych fotografików Imre Kinszkiego i Ottó Kaisera, „Chłopcy z placu Broni” przedstawia powstanie i karierę najbardziej popularnej do tej pory węgierskiej książki w Polsce, arcydzieła Ferenca Molnára.

Szczegółowe informacje o dojeździe oraz mapka z sektorami i numerami stoisk znajdują się na stronie WTK www.targi-ksiazki.waw.pl. Informacji na miejscu będzie można zasięgnąć w punktach informacyjnych znajdujących się przy DWÓCH WEJŚCIACH na Targi: od al. Zielenieckiej oraz Wybrzeża Szczecińskiego.