Największa w Europie konferencja o STEM i roli kobiet w innowacyjnym rozwoju wkrótce!
Science, Technology, Engineering, Mathematics czyli "STEM" to te obszary, przez które ścieżka edukacyjna i zawodowa wiodą do szeroko rozumianej nauki, branży technologicznej i do styku badań z przemysłem. Stanowią one podstawę ekosystemu sprzyjającego innowacyjności, rozwojowi gospodarczemu i społecznemu.
Głównym celem konferencji "STEM Education for Innovation" jest wypracowanie rozwiązań zapewniających przyspieszenie rozwoju cywilizacyjnego Polski dzięki lepszemu nauczaniu przedmiotów STEM i skuteczniejszemu rozwijaniu ścieżek kariery w naukach ścisłych i technicznych. Wśród głównych wątków konferencji jest wzmocnienie działań na rzecz uwolnienia potencjału kobiet w obszarze STEM - wciąż niewystarczająco wykorzystywanego - oraz potrzeby kompetencyjne branży ICT.
Konferencja "STEM Education for Innovation" odbędzie się w dniach 31 maja - 1 czerwca 2016 w Centrum Nauki Kopernik, w Warszawie.
- Takiego spotkania na temat STEM i roli kobiet w tym obszarze jeszcze w Polsce nie było - mówi dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. - Na konferencji wystąpi 60 znakomitych mówców z 15 krajów. Wśród nich Steven Zipkes, reformator szkolnictwa średniego USA - zdobywca prestiżowej nagrody National STEM Visionary oraz prof. Whitney Hishier, dyrektor Executive Education w University of California, Berkeley.
W czasie konferencji zostaną ogłoszone wyniki Rankingu STEM, wskazującego szkoły ponadgimnazjalne, w których najlepiej uczy się matematyki, fizyki, chemii i informatyki, którego partnerem jest AGH w Krakowie.
Odbędzie się także Okrągły Stół dla STEM - partnerska inicjatywa osób i instytucji zainteresowanych popularyzacją nauk technicznych i ścisłych, twórczym zbliżeniem pomiędzy światem uczelni i biznesu technologicznego i wspieraniem uruchomienia potencjału kobiet w nauce, technologii, innowacji. Gospodarzami Okragłego Stołu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Siemens.
Nie zabraknie atrakcji towarzyszących. Dla najmłodszych, do zabrania których organizatorzy zachęcają planujących swój udział w konferencji rodziców, stworzony zostanie kącik STEM Fun4kids, gdzie dzieciaki będą miały okazję zobaczyć jak działa drukarka 3D, spróbować swoich sił w konstruowaniu przedmiotów z klocków LEGO, czy wcielić się w rolę małych inżynierów i porozmawiać z humanoidem.
Organizatorzy konferencji przewidują także specjalną ofertę dla młodych, utalentowanych adeptek STEM - inżynierek, informatyczek, wynalazczyń, innowatorek i olimpijek z przedmiotów ścisłych - Przestrzeń dla Wschodzących Gwiazd STEM. Odbywać się tu będą sesje speed-mentoringu z paniami, które odniosły już sukces w nauce i technologii, warsztaty kariery, sesje inspiracji rozwojowej. Prezentowane będą także stypendia "Nowe technologie dla dziewczyn" Intel i Perspektywy i program akceleracyjny "Girls go start-up! Academy".
W otwarciu konferencji uczestniczyć będzie Paul W. Jones, Ambasador USA w Polsce. Partnerami konferencji są Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Nauki Kopernik, Research in Germany oraz takie firmy jak Intel, Siemens, Cisco, Cemex, Roche, Boston Consulting Group, IGT i Schneider Electric.
Więcej: http://www.leaninstem.pl/conference#agenda