×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
29 kwietnia 2016

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizują 8 czerwca br. drugą edycję Polsko-Francuskiego Forum Nauki i Innowacji, która odbędzie się w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Forum ma na celu: przedstawić francusko-polską współpracę w dziedzinie badań i innowacji, szczególnie współpracę naukową w kluczowych dziedzinach francusko-polskiego partnerstwa strategicznego; podkreślić perspektywy oferowane przez europejski program ramowy dotyczący nauki i innowacji „Horizon 2020”.

W wydarzeniu weźmie udział blisko 300 uczestników, w tym: francuscy i polscy naukowcy, zespoły zaangażowane w projekty europejskie, polskie i francuskie władze naukowe, partnerzy projektów Polonium oraz przedstawiciele międzynarodowych laboratoriów stowarzyszonych (LIA) CNRS.

Forum zainaugurowane zostanie przez francuskie oraz polskie władze i zorganizowane zostanie w dwóch częściach: w pierwszej odbędzie się sesja plenarna poświęcona wymianie doświadczeń na temat  „Od nauki do innowacji”, w drugiej odbędzie się 5 równoległych sesji tematycznych.

Podczas sesji tematycznych poruszone zostaną następujące zagadnienia: 1) Dwustronna współpraca naukowa oraz program Polonium: pierwszy krok w kierunku europejskich projektów programu Horizon 2020 (10-minutowe prezentacje); 2) Badania i innowacje w dziedzinie energetyki (15-minutowe prezentacje); 3) Zielone technologie i eko-innowacje (dyskusja); 4) Współpraca naukowa i technologiczna w dziedzinie przestrzeni kosmicznej (15-minutowe prezentacje); 5) Innowacje, rozwój i reindustrializacja (dyskusja).

W trakcie sesji tematycznych  1), 2) oraz 4) uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia ustnej prezentacji (prezentacja w języku angielskim, trwająca 10-15 minut w zależności od wybranej sesji) lub  zaprezentowania  plakatu (plakat w języku angielskim, format B2) swoich polsko-francuskich osiągnięć. Komitet organizacyjny zastrzega sobie prawo selekcji projektów, biorąc pod uwagę liczbę dostępnych miejsc.

Rejestracja jest bezpłatna i obowiązkowa. Zapisu należy dokonać do 16 maja 2016 r. poprzez stronę http://goo.gl/forms/F6iZehiF9n.

Cyrielle Dufrenne-Czyzewska, koordynator ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej