×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Kierunek związany z nowymi mediami

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
17 lutego 2016

Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa to najnowsza propozycja studiów licencjackich rzeszowskiej uczelni. Kierunek przygotowano dla tych, którzy myślą o pracy opartej na komunikacji w nowych mediach. Studenci będą mieli do wyboru 3 nowoczesne specjalności: media społecznościowe, branding i public relations oraz dziennikarstwo online.

Program studiów kładzie nacisk na bezpośredni kontakt z branżą internetową i medialną, a kształcenie dostosowane zostało do aktualnych potrzeb rynku pracy. Państwowa Komisja Akredytacyjna, która rozpatrywała wniosek uczelni o nowy kierunek w styczniu br., pozytywnie zaopiniowała koncepcję Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, doceniając program kształcenia, kadrę i bazę dydaktyczną uczelni.

– Na Podkarpaciu jest miejsce dla dobrze wykształconych specjalistów w zakresie nowych mediów i Internetu – mówi prof. Krzysztof Gajdka, ekspert w zakresie PR i marketingu politycznego. – Wciąż brakuje profesjonalnie przygotowanych do zawodu pracowników mediów oraz specjalistów ds. PR, pracowników agencji marketingowych, doradców ds. wizerunku i freelancerów– dodaje wykładowca WSIiZ.

Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowato jedyna taka oferta nie tylko w Rzeszowie, ale w całym kraju. Twórcy kierunku brali pod uwagę głównie najnowsze trendy, narzędzia i rozwiązania w branży medialno-marketingowej. Kierunek jest dzięki temu nie tylko nowatorski, ale też dosyć wszechstronny – to połączenie warsztatu mediaworkera i marketingowca. Zajęcia dla studentów zaplanowano dodatkowo w nowoczesnych laboratoriach, które są chlubą rzeszowskiej uczelni: studiu TV, laboratorium fotograficznym, laboratorium audio (działa tam dzisiaj radio internetowe), a także w nowoczesnych laboratoriach graficznych i komputerowych. – Program studiów to optymalna kompozycja praktyki i teorii, przy czym największy nacisk położony jest na praktykę, a zajęcia prowadzone będą przez uznanych w kraju i za granicą specjalistów – podkreśla prof. Krzysztof Gajdka. Po ukończeniu licencjatu na mediach cyfrowych, będzie możliwość kontynuowania studiów na II stopniu kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gdzie oferowana jest specjalność Marketing interaktywny czy Reklama i public relations.

Warto dodać, że uruchomienie kierunku Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa to kolejny sukces WSIiZ związany z kształceniem w tym zakresie. W październiku 2015 r. uczelnia uzyskała prawa do nadawania tytułu doktora z nauk o mediach. O zaangażowaniu WSIiZ w budowanie nowoczesnej oferty i śledzeniu najnowszych trendów świadczy również niegasnąca popularność konferencji InternetBeta, organizowanej przez uczelnię, największej w tej części kraju, konferencji związanej z siecią i innowacjami, która gromadzi w Rzeszowie ludzi Internetu z Polski i zagranicy. W tym roku odbędzie się ona już po raz 8. w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Na marginesie należy dodać, że część spośród stałych uczestników tego ważnego wydarzenia będzie stanowić kadrę kierunku.