×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Polska ceramika nagrodzona

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
22 grudnia 2016

Tematem dorocznego, przeznaczonego dla młodych twórców ceramiki dysponujących praktyczną i naukową wiedzą o procesach rzemieślniczych mogących znaleźć zastosowanie w produkcji przemysłowej konkursu „Future Lights”, który jest jednym z modułów europejskiego projektu „Ceramics and its Dimensions”, było włączanie jakości rzemiosła artystycznego i tradycji sztuki ludowej w ceramikę wytwarzaną na skalę przemysłową.

Wśród laureatów edycji 2016/2017 znalazły się dwie absolwentki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Karolina Bednorz oraz Maria J. Juchnowska. Nagrodzeni finaliści, wyróżnieni tytułem Ambasadora Ceramiki, będą mogli skorzystać z udziału w interdyscyplinarnych warsztatach, pokazach międzynarodowych oraz w wystawie na targach Ambiente, odbywających się w lutym przyszłego roku we Frankfurcie nad Menem.

az

(źródło: asp.wroc.pl)