×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Fundusz Grantowy dla mediów akademickich

Warszawski Instytut Bankowości
20 grudnia 2016

Materiały dziennikarskie o tematyce ekonomicznej, wsparcie finansowe nawet do wysokości 4500 zł, opieka merytoryczna doświadczonych redaktorów, możliwość aplikowania przez redakcję, jak i pojedynczych dziennikarzy – to podstawowe założenia konkursu grantowego, skierowanego do wszystkich redakcji mediów akademickich w Polsce, który rusza od stycznia 2017 roku. Projekt jest realizowany przez Fundację „Fundusz Mediów” w ramach działań edukacyjnych Warszawskiego Instytutu Bankowości.

W Polsce aktywnie funkcjonuje kilkadziesiąt redakcji akademickich – prasowych, radiowych i internetowych. Od lat pełnią one ważną misję na rzecz popularyzacji kultury studenckiej. Coraz częściej jednak muszą mierzyć się nie tylko z oczekiwaniami swoich odbiorców, ale i podstawowymi trudnościami, choćby w postaci sprzętu do pracy czy dodatków motywacyjnych dla osób tworzących te media.

Odpowiedzią na tego typu problemu jest inicjatywa Warszawskiego Instytutu Bankowości, który zacieśniając relacji między szeroko rozumianą branżą finansową a środowiskiem mediów akademickich, zdecydował się uruchomić Fundusz Grantowy polegający na gromadzeniu i promocji najlepszych materiałów młodych dziennikarzy o szeroko pojętej tematyce gospodarczej.

- Mam nadzieję, że pierwszy tego rodzaju program w skali kraju będzie impulsem nie tylko do rozwijania warsztatu zawodowego i tworzenia ciekawych oraz wartościowych tekstów i audycji, ale także pozwoli na zainteresowanie tematyką większej liczby osób, studiujących nie tylko kierunki ekonomiczne. Zwłaszcza, że jak wynika z raportu „Start na rynku pracy”, aż 90% studentów deklaruje pozytywną ocenę własnej wiedzy ekonomicznej. Będą więc mieli oni okazję ją zweryfikować w obliczu wymagających zasad sztuki dziennikarskiej – powiedział wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek.

Gwarantem wysokiej jakości zgłaszanych materiałów jest Fundacja Towarzystwa Dziennikarskiego „Fundusz Mediów”, która będzie jednocześnie koordynatorem projektu. Udzieli ona wsparcia aplikującym redakcjom i dziennikarzom akademickim poprzez stworzenie zespołu doświadczonych redaktorów, z którymi uczestnicy będą mogli konsultować proces przygotowywania dzieła dziennikarskiego. Redaktorzy-konsultanci, razem z reprezentantem WIB oraz Parlamentu Studentów RP, wejdą także w skład komisji oceniającej projekty aplikujące do grantów pod kątem merytorycznym i warsztatowym.

- Nie ma ważniejszej rzeczy dla początkującego dziennikarza, niż współpraca z doświadczonym redaktorem. Dlatego jesteśmy pełni uznania dla projektu Warszawskiego Instytutu Bankowości, który rozumie, że wsparcie dla dobrego dziennikarstwa musi mieć wymiar i merytoryczny, i materialny – powiedział prezes Fundacji „Fundusz Mediów” Jacek Rakowiecki.

Więcej szczegółów od 10 stycznia na: www.funduszmediow.pl.