×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

SUPERTALENT 2016

Konkurs „WSIiZ ma Talent” w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania
17 grudnia 2016

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania pokazali co znaczy mieć talent i nie bać się go zaprezentować. Wokaliści, tancerze, akrobaci, wirtuozi nietypowych instrumentów i specjalista od sztuk walki walczyli o tytuł „SUPERTALENT” 2016. Najlepsza podczas konkursu „WSIiZ ma Talent” okazała się wokalistka Diana Dubenska.

- Niezwykła dojrzałość wokalna, osobowość sceniczna, wielki talent, jesteśmy zachwyceni – opisał zwyciężczynię przedstawiciel jury konkursu Kornel Pieńko, aktor i założyciel Akademii Aktorskiej „Artysta”. Diana Dubenska zaśpiewała podczas finału piosenkę "Somewhere Over the Rainbow".

 - Wiedziałam, że mam dobrą piosenkę, jestem dobrze przygotowana i, szczerze mówiąc, liczyłam na wyróżnienie. Ale kiedy wyczytywano wyróżnienia beze mnie, serce zaczęło bić mocniej. Potem odczytano miejsce trzecie i dalej mnie nie było. Ale kiedy ogłoszono miejsce drugie, pomyślałam: trudno! Nie udało się w tym roku, bo przecież na pewno nie wygram z tak znakomitymi studentami. Kiedy więc usłyszałam, że to ja zajęłam pierwsze miejsce, byłam w szoku. Naprawdę nie mogę w to uwierzyć – powiedziała tuż po zakończeniu gali Diana Dubenska. Wraz z tytułem "SUPERTALENT" otrzymała 1500zł.

Drugie miejsce (nagroda o wartości 1000zł) przypadło wokalistce Karolinie Rogowskiej, a trzecie (nagroda o wartości 500zł) za porywający show z użyciem nunchaku Povlo Dmytriukowi. On też najbardziej przypadł do gustu widzom - otrzymał nagrodę publiczności. Dokładnie taką samą ilość głosów widowni zgromadzonej w Klubie IQ otrzymał zespół Fat Moose. W głosowaniu internautów zwyciężyła z kolei tancerka Vita Vaskul. Dziennikarze nagrodzili Aktoty Kadyrbeg.

Jury przyznało też wyróżnienia. Otrzymali je: Fat Mosse, Karolina Moskalova, Vita Vaskul, Kamil Rączy i Lubomir Lewandowski.

- Bardzo trudno było zdecydować o tym, komu wręczyć nagrody. Dyskusja była ostra. A nawet się kłóciliśmy. Niektóre miejsca zostały przyznane dosłownie jednym głosem w naszym głosowaniu.

 - Gratuluję występów. Jeśli kiedyś będziecie przypominać sobie studia, to na pewno ten wieczór będzie niezapomniany. I to nie tylko dla występujących – powiedział przy okazji wręczania nagród Prorektor WSIiZ ds. Nauczania dr Andrzej Rozmus.

„WSIiZ ma Talent” szansą dla studentów

Międzynarodowy Konkurs Artystyczny „WSIiZ ma Talent” organizowany jest przez Klub Akademicki IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który stanowi miejsce spotkań studentów w czasie wolnym, prób zespołów działających na uczelni, imprez artystycznych i naukowych.

– Chcemy, żeby poza zajęciami studenci mieli też możliwość podejmowania różnych aktywności, żeby mogli się realizować artystycznie – podkreślił dr Łukasz Błąd. – Ja uważam, że czas studiów to jest ten czas, kiedy trzeba zaczynać swoją karierę artystyczną – dodał. Jak opowiedział, pomysł zorganizowania „WSIiZ ma Talent" powstał 4 lata temu. – Pomyśleliśmy, że warto wrócić do tradycji przeglądów twórczości studenckiej, ale też dać temu nową oprawę, taką jaka jest znana młodym ludziom z formatów telewizyjnych. Chcieliśmy ocalić tradycję i dodać do tego to, co jest wartościowe, efektowne i dobre w tych nowych rozwiązaniach – wyjaśnił.

– Oprócz tego, że się razem uczymy, możemy poznać czym interesują osoby, z którymi studiujemy i to jest też bardzo fajne, że dowiadujemy się, że są wśród nas tacy utalentowani artyści – zauważyła Eliza Pokrywka, studentka WSIiZ. – Takie imprezy są bardzo dobre, bo studenci mogą siebie zaprezentować. Wszyscy mają jakieś swoje talenty i można je poznać – dodała uczestniczka konkursu Anna Baiol.

W tegorocznej edycji „WSIiZ ma Talent” uczestników oceniało jury w składzie: Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej i CARPATHIA FESTIVAL; Krzysztof Delikat – przedstawiciel Estrady Rzeszowskiej, członek zespołu wokalnego Klang; Adam Głaczyński – recenzent teatralny, filmoznawca, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów i wykładowca WSIiZ, Kornel Pieńko, aktor, założyciel Akademii Artysta oraz Marek Gwóźdź – nauczyciel salsy i pracownik WSIiZ.