×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Stypendia prezesa PAN dla doktorantów

Polska Akademia Nauk
12 grudnia 2016

Dziesięcioro uczestników studiów doktoranckich prowadzonych przez instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk otrzymało stypendia na rok akademicki 2016/2017 przyznawane przez prezesa Akademii. Stypendia przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe.

Dziesięcioro stypendystów wyłoniono spośród 63 osób zgłoszonych przez dyrektorów instytutów PAN. Na podstawie sporządzonej listy rankingowej prezes PAN przyznał 10 stypendiów doktorantom, których wnioski uzyskały największą liczbę punktów.

W gronie nagrodzonych znalazły się trzy doktorantki Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN: Katarzyna Klonowska, Weronika Paulina Kotkowiak i Martyna Urbanek. Dwie stypendystki: Natalia Małek i Joanna Rzemieniec - reprezentują Instytut Farmakologii PAN.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Emilia Katarzyna Jankowska z Instytutu Oceanologii PAN; Maciej Krzeszewski z Instytutu Chemii Organicznej PAN; Jakub Ryszard Matyja z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN; Piotr Paluch z Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN; Klaudia Trembecka-Wójciga z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. Aleksandra Krupkowskiego PAN.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce