Święto Politechniki Warszawskiej
15 listopada Politechnika Warszawska uroczyście obchodzi swoje Święto. Z tej okazji przełom listopada i grudnia wypełniony zostanie uroczystościami, wydarzeniami naukowymi, edukacyjnymi i artystycznymi, które mają za zadanie przypomnieć historię uczelni, zaprezentować jej różnorodność i rolę jaką odgrywa w życiu stolicy.
Święto Politechniki Warszawskiej przypada na dzień 15 listopada. Tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Tegoroczne obchody rozpoczynają także dwusetlecie działalności Uczelni pod obecną nazwą i z polskim językiem wykładowym. Z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń naukowych, edukacyjnych i artystycznych, które mają za zadanie przypomnieć historię powstania i kształtowania się struktur uczelni, ale także zaprezentować jej różnorodność i rolę jaką uczelnia od początku istnienia odgrywa w życiu stolicy.
Kalendarz obchodów rozpocznie uroczyste posiedzenie Senatu uczelni w dniu 15 listopada. Na kolejny dzień zaplanowano wydarzenia poświęcone absolwentom Politechniki Warszawskiej. Jak co roku odbędzie się również gala, na której absolwenci o wybitnych osiągnięciach zawodowych otrzymają statuetki Złotej Księgi.
Kolejne dni przyniosą atrakcje w postaci koncertu z okazji 60-lecia Klubu Stodoła (17 listopada, Duża Aula) oraz spektaklu Teatru Politechniki Warszawskiej pt. Farrago (18 listopada, Gmach Matematyki).
Sobota 19 listopada będzie w całości poświęcona wydarzeniom organizowanym przez samorząd studencki. Wśród zaplanowanych imprez znalazły się m.in. XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, Gala Złotej Kredy, podczas której wręczone zostaną nagrody najlepszym – zdaniem studentów- nauczycielom akademickim oraz wybory miss i mistera Politechniki Warszawskiej.
W niedzielę natomiast będzie można zwiedzać z przewodnikiem m.in. Gmach Główny, Gmach Fizyki, Salę Senatu, a także Muzeum Politechniki Warszawskiej.
Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zaplanowano także wydarzenia towarzyszące m.in. wystawy, seminaria i wernisaże. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: www.pw.edu.pl.