×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Biznes i biotechnologia w parze? Studia podyplomowe pokażą jak to zrobić

Jagiellońskie Centrum Innowacji, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
14 października 2016

Wypracowanie innowacyjnego rozwiązania w przemyśle biotechnologicznym to sukces. Sukces, ale jeszcze nie finał. Pozostaje jeszcze sprawa transferu technologii i wykorzystanie jej w biznesie. Jak się do tego zabrać uczą interdyscyplinarne studia podyplomowe Biznes w biotechnologii.

W tym roku ruszy 5. edycja studiów z optymalną kombinacją omawianych zagadnień, doskonaloną w oparciu o doświadczenia zebrane w poprzednich latach. Jak mówi absolwentka poprzedniej edycji studiów, dr inż. Karolina Gottfried,„to pierwsze studia w Polsce, które łączyły aspekty sektora life-science i biznesu pod kątem praktycznym, a nie teoretycznym. Dodatkowo bardzo dobra kadra wykładowców z całego świata oraz przemyślany plan studiów gwarantowały spojrzenie na stawiane problemy z różnych stron”.

Studia kładą nacisk na praktyczne aspekty współpracy świata nauki i biznesu w biotechnologii, od której oczekuje się wysokiego stopnia innowacyjności. Innowacyjności, o której mówi się wszędzie i ze stale rosnącą częstotliwością. Problem polega na tym, by nie rozminąć się, a spotkać się w połowie drogi, efektywnie transferując odkrycia z laboratoriów naukowców do firm, które za te rozwiązania zapłacą i wprowadzą je na rynek.

Studia Biznes w biotechnologii pokazują, jak w praktyce skrócić dystans między światem nauki i biznesu. I co najważniejsze: jak to zrobić z sukcesem. Studenci realizują program skomponowany w taki sposób, by pokazać, jak w praktyce wyglądają kolejne etapy budowania innowacyjnego przedsiębiorstwa w branży life-science: począwszy od etapu wyceny technologii, poprzez jej transfer, aż po zagadnienia związane z zarządzaniem, marketingiem i sprzedażą. Wszystko to oparte o studia przypadku z zakresu biotechnologii i poparte wiedzą i doświadczeniem osób na co dzień zarządzających firmami biotechnologicznymi.

Biznes w biotechnologii to wspólny projekt Jagiellońskiego Centrum Innowacji i Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a partnerami są organizacje i przedsiębiorstwa działające w sektora biotechnologicznego. Wśród nich są: Klaster Life Science Kraków, Selvita, IBBS Biomed i Biotech Management Consulting. Także wśród wykładowców dzielących się swoim doświadczeniem zawodowym są przedstawiciele kolejnych ważnych firm z branży: dr Tomasz Grabowski (Grupa Badawcza Polpharma Biologics S. A.), dr Piotr Zień (Polpharma Biologics S. A.), dr Piotr Górecki (BIOTON S.A.), Katarzyna Grużewska (P.F.K. Oceanic), Tomasz Prystacki (Fresenius Nephrocare Polska).

Obok specjalistów związanych bezpośrednio z biotechnologią, w realizację zajęć zaangażowano także ekspertów z zakresu prawa, prawa patentowego czy psychologii w zarządzaniu i biznesie.

Więcej o studiach i rekrutacji na: www.bizneswbiotechnologii.pl