Na podbój Wall Street
Uniwersytet Szczeciński wraz z Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych organizują Szkołę Giełdową, w ramach której odbywać się będą kursy prowadzone przez specjalistów z zakresu rynku kapitałowego, wykładowców akademickich oraz pracowników instytucji rynku giełdowego, objęte honorowym patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Inaugurację działalności Szkoły Giełdowej w Szczecinie uświetni wykład otwarty prezes Giełdy Papierów Wartościowych − Małgorzaty Zaleskiej pt. „Oszczędności długoterminowe w Polsce”, który odbędzie się 14 października o godz. 14:00, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
- Dzięki rynkowi kapitałowemu i giełdzie każdy może dziś korzystać z bogatej oferty nowoczesnych produktów finansowych. Nikogo jednak nie zachęcamy do angażowania swoich oszczędności na giełdzie bez zdobycia potrzebnej do tego wiedzy i umiejętności. Wręcz przeciwnie, znajomość rynku i zasad inwestowania to większe szanse na podejmowanie właściwych decyzji i lepszy wynik inwestycji, dlatego początkujących inwestorów zapraszamy do udziału w kursach Szkoły Giełdowej. Zachęcamy do udziału w kursie wszystkich, którzy myślą o inwestowaniu na giełdzie, teraz lub w przyszłości – zapowiadają organizatorzy.
W ramach programu Szkoły Giełdowej współorganizowanej przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US zaplanowane są dwa kursy:
- „Podstawy inwestowania na giełdzie” – 14-godzinny kurs przeznaczony dla przyszłych i początkujących inwestorów, obejmujący zagadnienia, których znajomość jest niezbędna w inwestowaniu, takie jak: funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, zasady inwestowania, analiza spółek, sposoby oceny ryzyka, psychologia inwestowania.
- „Inwestowanie na giełdzie” – 13-godzinny kurs dla średniozaawansowanych, w ramach którego omawiane będą: instrumenty pochodne i certyfikaty turbo notowane na GPW, analiza fundamentalna, w tym case study spółek z wybranych branż, analiza techniczna, a także zaawansowane zagadnienia dotyczące funkcjonowania Giełdy i wpływu otoczenia gospodarczego na GPW.
Kursy realizowane są cyklicznie w wielu miastach Polski – we współpracy z uczelniami oraz w Warszawie – przez Fundację GPW. Zajęcia odbywają się w weekendy, a wykłady prowadzą wykładowcy wyższych uczelni, praktycy i specjaliści rynku kapitałowego. Atutem kursu jest taki sam wysoki standard materiału i wykładów we wszystkich ośrodkach na terenie całego kraju. Słuchacze otrzymują certyfikat ukończenia kursu.
W kursie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która jest zainteresowana poszerzeniem wiedzy dotyczącej rynku kapitałowego, sposobów inwestowania i zasad rządzących rynkiem papierów wartościowych. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących poziomu czy kierunku wykształcenia.
Aby zapisać się na kurs należy wypełnić kwestionariusz on-line. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej: www.gielda.usz.edu.pl
Koszt kursu to 370 zł za I stopień oraz 450 zł za II stopień. Zajęcia rozpoczną się w listopadzie.
Inauguracja Szkoły Giełdowej z udziałem prezes GPW Małgorzaty Zaleskiej odbędzie się 14 października o godzinie 14.00 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, przy ul. Mickiewicza 61.
Julia Poświatowska