×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Nauczą nowocześnie

Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach
4 września 2015

Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach otrzymała grant na realizację projektu międzynarodowego. Ma on poprawić jakość edukacji w zakresie nowatorskich rozwiązań informatycznych dla biznesu. Nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Na działanie pod nazwą „Developing the innovative methodology of teaching Business Informatics” DWSPiT pozyskano środki finansowe Komisji Europejskiej przeznaczone na projekty w ramach programu ERASMUS+. Będzie ono prowadzone w partnerstwie z dwoma uczelniami: Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, University of Economics – Varna w Bułgarii oraz jedną instytucją badawczo-rozwojową - Paragon Europe z Malty.

- Najważniejszym efektem przedsięwzięcia będzie możliwość uruchomienia w szkołach wyższych w całej Europie innowacyjnych programów nauczania z zakresu Business Informatics. Jako pierwsi możliwość ich testowania będą mieli nasi studenci podczas wymian zagranicznych – informuje dr Dariusz Zając, kierownik projektu.

Polkowicka uczelnia jest liderem i pokieruje przedsięwzięciem, które potrwa dwa lata, a środki finansowe pozyskane na ten cel to 111,2 tys. euro. Uczestniczyć w nim będą dwa zespoły naukowców pod przewodnictwem dr inż. Zdzisława Pólkowskiego z DWSPiT w Polkowicach oraz prof. dr hab. inż.  Małgorzaty Nycz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy są pomysłodawcami projektu.

– Nowoczesne rozwiązania informatyczne dla biznesu pozwalają na zwiększenie zysków oraz znaczne ograniczenie kosztów działalności gospodarczej poprzez komputerowe wspomaganie procesów decyzyjnych – mówi dr inż. Z. Pólkowski. – Efektami prac projektowych będą: specjalistyczny portal internetowy, programy nauczania, publikacje i konferencje naukowe oraz spotkania ze środowiskiem nauki i biznesu – dodaje.

– O sukcesie świadczy fakt, że projekt znalazł się w pierwszej  dziesiątce pośród 72 projektów największych uczelni w kraju – podkreśla Jacek Michalak zaangażowany w realizację zadania.

Business Informatics, czyli informatyka w biznesie jest zagadnieniem unikatowym i cieszącym się wielkim zainteresowaniem m.in. ze strony przedsiębiorców. Obecnie istnieje wysokie zapotrzebowanie na specjalistów z dynamicznie rozwijającej się branży IT o interdyscyplinarnych umiejętnościach. Połączenie informatyki z naukami finansowymi i biznesowymi otwiera drogę do zdobycia dobrze płatnych stanowisk menedżerskich i kierowniczych.