Laureaci trzeciej edycji konkursu eNgage
Fundacja rozstrzygnęła trzecią edycję konkursu eNgage organizowanego w ramach projektu SKILLS. Celem konkursu eNgage jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów. Uczestnicy konkursu nie mają żadnych ograniczeń co do proponowanej metody popularyzacji – mogą przygotować cykl wykładów czy spotkań, zaprojektować aplikację na smartfona służącą do popularyzowania wiedzy, stworzyć grę planszową lub stronę internetową.
W trzeciej edycji konkursu eNgage zgłoszone zostały 73 wnioski. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 20 naukowców, którzy zaprezentowali przed komisją konkursową swoje innowacyjne projekty o charakterze popularyzatorskim. Biorąc pod uwagę rekomendacje komisji, Zarząd Fundacji wyłonił 11 laureatów, którzy otrzymali nagrody na łączną kwotę blisko 460 tys. złotych. Dzięki zwycięskim projektom będziemy mogli poznać sekrety życia komórek, odwiedzić niesamowity świat mrówek czy też zapoznać się z warsztatem archeologa.
W konkursie eNgage mogą wziąć udział uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie (np. uczestnictwem w szkoleniu) podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie SKILLS oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych.
W konkursie mogą wziąć udział uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki:
- pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP,
- doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce.
Integralną częścią każdego zgłoszonego projektu muszą być minimum 4 spotkania z młodzieżą popularyzujące naukę oraz karierę naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Spotkania te nie muszą być głównym celem projektu i mogą także służyć prezentacji rezultatów projektu.
Autorzy najlepszych pomysłów otrzymują nagrodę w wysokości do 45 000 zł. Nagroda składa się z części subwencyjnej (80% nagrody) oraz części będącej indywidualnym wsparciem dla laureata (maksymalnie 20% nagrody; z części tej można zrezygnować, by przeznaczyć 100% nagrody na realizację projektu).
Do 31 marca br. można składać wnioski w czwartej edycji konkursu eNgage. Z regulaminu został usunięty punkt, który zobowiązywał laureatów konkursu do zakończenia realizacji projektu do 31 października 2015 r. Według zapisów z nowej wersji regulaminu laureaci będą mieć do 12 miesięcy na realizację nagrodzonych projektów.
Więcej informacji na stronie konkursu.
Źródło: http://www.fnp.org.pl/laureaci-trzeciej-edycji-konkursu-engage/