×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego – nowa jakość

Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie
3 grudnia 2015

Jedna szkoła wyższa zostanie utworzona w wyniku decyzji o połączeniu, podjętej przez  Założycieli i Senaty DWSPiT w Polkowicach oraz UZZM w Lubinie. Powstanie nowa, silna Uczelnia Jana Wyżykowskiego.

Założyciele i rektorzy DWSPiT w Polkowicach oraz UZZM w Lubinie, prof. dr hab. Marian S. Wolański oraz dr hab. Stanisław A. Witkowski, prof. UZZM, podjęli decyzję o przystąpieniu do procesu połączenia obu uczelni, który miałby się dokonać po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych formalności w dniu 1 stycznia 2016 r.

Senaty obu uczelni pozytywnie zaopiniowały połączenie, a także nową nazwę, tj. Uczelnia Jana Wyżykowskiego. Działała będzie ona w dwóch lokalizacjach: w Polkowicach oraz w Lubinie.

Ponadto przeprowadzone zostały spotkania władz uczelni ze studentami, pracownikami naukowymi oraz administracji, podczas których uzyskano poparcie dla proponowanych zmian.

Struktura połączonej uczelni przedstawia się następująco:

Wydział Nauk Społecznych w Polkowicach:

- studia magisterskie: Stosunki międzynarodowe,

- studia licencjackie: Stosunki międzynarodowe, Administracja, Pedagogika.

Wydział Nauk Technicznych w Polkowicach:

- studia inżynierskie: Mechatronika, Informatyka, Logistyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Wydział Zamiejscowy w Lubinie

- studia magisterskie: Zarządzanie,

- studia licencjackie: Zarządzanie,

- studia inżynierskie: Górnictwo i geologia.

Wniosek dotyczący zgody na połączenie został skierowany do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W styczniu planowana jest konferencja prasowa, podczas której zostaną przekazane szczegóły połączenia.

Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach powstała
w 2002 roku. Jest szkołą „samorządową” – założoną i współfinansowaną z budżetu gminy Polkowice i Powiatu Polkowickiego. DWSPiT zlokalizowana została w bezpośrednim sąsiedztwie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Polkowicach. Dało to podstawy do współpracy z biznesem i pracodawcami, ale również znaczne możliwości zapewnienia pracy absolwentom.  Do dyspozycji studentów i pracowników naukowych jest nowoczesny budynek oddany do użytku w 2015 r. Strukturę dydaktyczną  DWSPiT tworzą dwa wydziały: Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Nauk Technicznych. Studia można podjąć na kierunkach: Mechatronika, Informatyka, Logistyka, Stosunki międzynarodowe oraz Administracja. W ofercie studia magisterskie, licencjackie, inżynierskie oraz podyplomowe. W przygotowaniu kierunki Mechatronika (studia magisterskie) oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne (studia licencjackie). Studenci mają także możliwość udziału w wymianach międzynarodowych, np. w ramach programu Erasmus+ (Czechy, Cypr, Rumunia, Turcja, Węgry). www.dwspit.pl

Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie powstała w 2002 roku. Uczelnia dotychczas kształci na studiach I i II stopnia oraz posiada bogatą ofertę studiów podyplomowych. Jej kadrę dydaktyczną tworzą zarówno wykładowcy z największych ośrodków akademickich, jak i wysokiej klasy specjaliści – praktycy.

Kandydaci na studia mają do wyboru kierunki licencjackie i inżynierskie akredytowane przez Polską Komisję Akredytacyjną: Zarządzanie, Górnictwo i geologia, Zarządzanie i Inżynieria produkcji, Pedagogika, a także studia magisterskie o profilu praktycznym na kierunku Zarządzanie. W ramach ww. kierunków Uczelnia kształci na kilkunastu specjalnościach, które na bieżąco są aktualizowane i dostosowywane do zmieniających się potrzeb na rynku pracy.

Kierunki studiów i programy kształcenia dostosowane są do potrzeb słuchaczy, uwzględniając zmieniające się realia gospodarcze i związane z nimi wymagania pracodawców względem pracowników. Dopasowanie studiów do potrzeb kandydata w istotny sposób może przyczynić się do wzrostu jego kompetencji i zwiększyć możliwości na rynku pracy. www.uzzm.pl