×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

RADWAG i testerzy.pl przeszkolą studentów informatyki w AFiBV

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
9 września 2014

Od specjalistów z RADWAGU studenci zdobędą wiedzę na temat zastosowań technologii informatycznych w systemach pomiarowych. Natomiast testerzy.pl nauczą ich, jak weryfikować oprogramowanie i wykrywać nieprawidłowości. Obie firmy są partnerami merytorycznymi specjalności na informatyce w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

Dokładne określenie wagi i miary jest niezwykle istotne m.in. w laboratoriach, przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym, jubilerskim, spożywczym, medycynie, transporcie, handlu. Gdyby nie precyzyjne systemy pomiarowe, w laboratoriach nie można by było np. zważyć substancji, z których powstanie lekarstwo, a w jubilerstwie nie dałoby się sprawdzić czystości złota.

Jak skonstruować takie precyzyjne wagi? To zadanie dla informatyków znających się na systemach pomiarowych. W warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula przeszkoli ich radomski RADWAG na specjalności Informatyka w systemach pomiarowych, na inżynierskim kierunku informatyka. Na studentów czekają staże.

– Rozwój techniki, nowoczesnych technologii, postępy w badaniach naukowych nie byłyby możliwe bez wykonywania pomiarów na odpowiednim poziomie dokładności. W wielu sektorach gospodarki pomiar masy jest jednym z podstawowych i najczęściej wykonywanych. Pomiary te bardzo często wspierane są odpowiednim  oprogramowaniem, współpracującym z globalnymi systemami informatycznymi w organizacjach. W obszarze badań wymagana jest najwyższa dokładność ważenia, dlatego nowoczesne urządzenia ważące wymagają odpowiedniego oprogramowania, które zapewni właściwe działanie mechaniki i elektroniki wkomponowanej w wagę elektroniczną – mówi dr inż. Witold Lewandowski, dyrektor RADWAG Wagi Elektroniczne.

– Studenci podczas zajęć w RADWAG będą mieli możliwość zapoznania się z aspektami praktycznymi metrologii przemysłowej, ale przede wszystkim będą mieli możliwość odbycia zajęć praktycznych w naszych działach R&D oraz produkcyjnych, a także zajęć laboratoryjnych w naszych laboratoriach. Najlepsi będą mieli możliwość podjęcia pracy w naszej firmie zarówno tu w centrali w Radomiu, w naszych oddziałach zagranicznych w USA, jak również (po spełnieniu dodatkowych wymagań) u naszych partnerów zagranicznych praktycznie na całym świecie – dodaje dr. inż. Witold Lewandowski.

Aplikacja mobilna, która się nie zawiesi, sprawny program, gra czy strona www, która będzie otwierać się poprawnie i nie będzie zawierała defektów skryptów – aby to wszystko sprawnie działało, musi przejść fazę testów. To z kolei wyzwanie dla testerów oprogramowania. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula przeszkolą ich pracownicy firmy 21CN, właściciela portalu testerzy.pl, na specjalności Tester oprogramowania na studiach inżynierskich, a także na studiach podyplomowych – Testerzy oprogramowania.

Szacuje się, że do 2020 r. w Polsce potrzebnych będzie 20 tys. testerów oprogramowania. Już teraz praktycznie wszystkie duże korporacje informatyczne obecne w naszym kraju poszukują specjalistów w tej dziedzinie i nie mogą ich znaleźć. Podobna sytuacja występuje w krajach Europy Zachodniej, w których niedobór testerów szacuje się na poziomie kilku tysięcy rocznie – podkreśla Radosław Smilgin, właściciel testerzy.pl.

testerzy.pl pomogli skonstruować plan zajęć, materiał szkoleniowy i ćwiczenia, które przygotują studentów AFiBV w Warszawie do efektywnej pracy w projektach informatycznych. Założeniem jest, by tester po ukończeniu studiów płynnie wdrożył się w projekt i od pierwszych dni efektywnie realizował swoje zadania, wspierając kolegów zajmujących się tworzeniem kodu czy analizą biznesową.

Rekrutacja na studia inżynierskie na kierunku Informatyka oraz na studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie trwa do 30 września 2014 r. Szczegółowe informacje na stronie www.vistula.edu.pl.

Katarzyna Chmielewska, rzecznik prasowy Grupy Uczelni Vistula