Studia z zakresu żywienia – czy to dobry pomysł?
Wrzesień to nie tylko czas poprawkowej sesji, ale również dodatkowej rekrutacji na uczelnie. Na fali popularności zdrowego stylu życia wzrosło zainteresowanie studiami związanymi z żywieniem. Już nie tylko prawo, zarządzanie i anglistyka, ale również dietetyka i technologia żywności to kierunki chętnie wybierane przez młodych. Z duchem czasu idą również uczelnie wyższe – obecnie ponad 30 z nich oferuje studia związane z żywieniem.
Dietetyka to dobry kierunek dla osób zainteresowanych psychologią, medycyną i zdrowym odżywianiem – mówi Marianna Gabryelczyk, studentka dietetyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do pracy z pacjentami przyda się również komunikatywność, empatia i charyzma. O opinię na temat zawodu żywieniowca najlepiej spytać u źródła: – Kilkanaście lat temu podjęłam życiową decyzję i nie żałuję. Praca jest moją pasją, a fakt, że jest tak różnorodna sprawia, że trudno się w niej nudzić – mówi Agnieszka Piskała, starszy specjalista ds. żywienia Nestlé Polska i koordynatorka III edycji projektu „Natalia Honorata Witalna”. Zawód dietetyka może być pasjonującym zawodem, jeśli jesteśmy ciekawi ludzi i chcemy pomóc im zawalczyć o zdrowie i dobre samopoczucie. Dietetyk ma duże pole do popisu, każdy pacjent jest inny i kieruje swoje kroki do specjalisty w rożnych stanach chorobowych – dodaje.
Kierunki żywieniowe to coraz popularniejszy wybór maturzystów, dlatego szkoły wyższe wabią przyszłych żywieniowców ciekawym programem studiów. WUM kładzie nacisk na anatomię i badanie składu żywności, SGGW kusi tytułem inżyniera i szerokim zapleczem badawczym. Natomiast Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu stawia na praktykę, przewidując aż 500 godzin praktyk zawodowych na studiach pierwszego stopnia.
Więcej: http://nestle.netpr.pl/pr/287453/studia-z-zakresu-zywienia-czy-to-dobry-pomysl