Oferta edykacyjna
Od 5 lat Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest najchętniej wybieraną uczelnią ekonomiczną w Polsce. Kształcimy około 15 tysięcy studentów na 4 wydziałach: Nauk Ekonomicznych, Zarządzania, Informatyki i Finansów, Inżynieryjno-Ekonomicznym oraz Ekonomi, Zarządzania i Turystyki. Oferujemy studentom 9 kierunków. W nowym roku akademickim 2014/2015 działania nasze koncentrujemy na rozwoju nowych specjalności jak też modyfikacji już istniejących, w celu dostosowania ich do potrzeb rynkowych. W tym zakresie współpracujemy z pracodawcami zrzeszonymi w Klubie Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jak też innymi pracodawcami współpracującymi z naszą uczelnią oraz tworzącymi centra naukowe jak np. Centrum Naukowo Badawcze Samorządu Terytorialnego.
W zestawieniach opracowywanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jesteśmy najchętniej wybieraną uczelnią, ponieważ poza wysokim poziomem kształcenia zapewniamy naszym studentom szereg praktyk i płatnych staży w znanych firmach, z którymi mamy podpisane porozumienia o współpracy. Studenci w tych firmach realizują praktyki dwu i trzy-semestralne i w tym okresie przygotowują swoje prace dyplomowe.
Badania pokazują, że nasi absolwenci znajdują pracę w niespełna 3 miesiące od otrzymania dyplomu. Bogata oferta praktyk, staży oraz pośrednictwo pracy prowadzone przez nasze Biuro Karier i Promocji Zawodowej oraz Dział Obsługi Projektów Rozwojowych (realizowane w ramach projektów unijnych) dają możliwość wejścia na rynek pracy często bez wychodzenia z murów uczelni. Nasi absolwenci otrzymują bardzo dobre wykształcenie i obejmują wysoko opłacane stanowiska.
Od 30 kwietnia br. trwa elektroniczna rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I i II stopnia.
Jak co roku, największą popularnością cieszy się kierunek finanse i rachunkowość na Wydziale Zarządzanie, Informatyka i Finanse oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Niesłabnącą popularnością cieszą się też : ekonomia, zarządzanie, międzynarodowe stosunki gospodarcze w języku polskim a także w języku angielskim , informatyka w biznesie w języku polskim i angielskim a także analityka gospodarcza. Kandydaci na studia zwracają uwagę na możliwość łączenia najnowszej wiedzy z ekonomii i nauk społecznych z zarządzeniem, finansami i informatyką oraz dziedzinami inżynierskimi.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu od wielu lat przywiązuje dużą wagę do kształcenia na studiach podyplomowych. W naszej ofercie największą popularnością cieszą się studia dostosowane do potrzeb konkretnych grup zawodowych lub adresowane do konkretnych stanowisk oraz takie, które są współorganizowane z wiodącymi pracodawcami w regionie, m.in. IBM, HP, PWC czy KGHM. Idea kształcenia ustawicznego staje się coraz bardziej powszechna. Nasza oferta obejmuje każdego roku ok. 80 kierunków, głównie w obszarach zarządzania, rachunkowości, controllingu oraz finansów. W nowym roku akademickim zaoferujemy aż 30 nowości. Dodatkowo przygotowaliśmy ponad 100 szkoleń otwartych, pogrupowanych w 18 obszarach tematycznych.
Część studiów podyplomowych i szkoleń organizowanych jest we współpracy z praktyką gospodarczą, np. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Pricewaterhousecoopers, HP, IBM, VW Motor Polska oraz Sitech.
Na nowy rok akademicki 2014/2015 przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę studiów podyplomowych. Wśród nowości znajdują się m.in. kierunki takie jak: Bankowość. Europejski Certyfikat Bankowca; Ekspert usług księgowych Inżynier kosztów – Cost engineer; Innowacyjne przywództwo – kształtowanie liderów zmian (we współpracy z Instytutem Liderów Zmian); Kadry i Płace; Menedżer branży motoryzacyjnej; Prawo i rachunkowość; Psychologia w Zarządzaniu; SAP ERP – Narzędzia i techniki rozwoju systemu; Six Sigma – Menedżerskie Studia Podyplomowe; Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstwa (CSR) (pod patronatem Dolnośląskiej Izby Gospodarczej); Studia podyplomowe dla członków organów spółek kapitałowych; Zarządzanie w sektorze publicznym (pod patronatem Centrum Badawczo-Rozwojowego Samorządu Terytorialnego);
Nasza oferta stale się poszerza, w każdym tygodniu dochodzą nowe kierunki.
Dotychczas największym zainteresowaniem cieszą się i słuchacze pytają o takie kierunki jak: Accounting and Financial Management [EN]; Analiza finansowa i zarządzanie wynikami; Bezpieczeństwo i Higiena Pracy; Coaching przywódczy i trenerski; Kierownik zespołu – team leader (we współpracy z IBM GSDC Sp. z o.o.); Lean Management – Menedżerskie Studia Podyplomowe; Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw; Managing Business [EN]; Mediator; MS Excel w controllingu dla zaawansowanych; Project Management; Rachunkowość; Rachunkowość finansowa i podatki; Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie.
Powody zainteresowania wskazanymi studiami można przedstawić w trzech grupach:
– Aktualna tematyka studiów – stale badamy potrzeby rynku i na nie odpowiadamy. Wskazane studia stanowią odpowiedź na potrzeby zgłaszane zarówno przez pracodawców jak i naszych słuchaczy.
– Współpraca z praktyką – programy tych studiów opracowywane są w ścisłej współpracy z pracodawcami i blisko połowę zajęć prowadzą praktycy z renomowanych przedsiębiorstw i instytucji partnerskich.
– Bardzo wysoka jakość zajęć – w badaniach ewaluacyjnych nasi wykładowcy i trenerzy uzyskują bardzo wysokie noty, a w ostatnim badaniu przeprowadzonym w lutym 2014 roku 94% ankietowanych zadeklarowało, że poleciłoby nasze studia podyplomowe i szkolenia swoim znajomym.
Większość zajęć ma formę aktywnych warsztatów, w ramach których wykorzystywane są aktywne metody nauczania, takie jak projekty zespołowe, case study oraz gry i ćwiczenia kierownicze. Zajęcia poprowadzą doświadczeni przedstawiciele praktyki gospodarczej, m.in. kadra menedżerska największych pracodawców w regionie i doświadczeni wykładowcy UE we Wrocławiu. Wykładowcy i trenerzy posiadają liczne certyfikaty i uzyskują najwyższe oceny w procesie ewaluacji. W trakcie studiów słuchacze zdobywają praktyczne umiejętności menedżerskie potrzebne kierownikom zespołów działających na różnych szczeblach zarządzania we współczesnych organizacjach biznesowych.
Jolanta Nowacka