Różnorodność społeczna w mediach
Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej ogłasza nabór studentek i studentów do kolejnej edycji programu: „Różnorodność społeczna w mediach – tworzenie przekazów medialnych z uwzględnieniem standardów równego traktowania”.
Interesuje Cię tematyka różnorodności społecznej i przeciwdziałania dyskryminacji m.in.
ze względu na pochodzenie etniczne i narodowe, wyznanie, kolor skóry oraz płeć/gender? Wiążesz swoją przyszłość z pracą w mediach – chcesz być dziennikarką/dziennikarzem, zajmować się tematyką społeczną, tworzyć audycje radiowe lub programy telewizyjne, publikować w Internecie, pracować w reklamie, jednym słowem współtworzyć dyskurs medialny dotyczący różnorodności społecznej? A może już to robisz? Chcesz rozwinąć swój warsztat dziennikarski? Zapraszamy do uczestnictwa w programie „Różnorodność społeczna w mediach (RSM) – tworzenie przekazów medialnych z uwzględnieniem standardów równego traktowania” organizowanym przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) we współpracy z partnerem merytorycznym Heinrich-Böll-Stiftung w Warszawie.
Najważniejsze informacje o programie
Termin zajęć: 15 – 19 września 2014 r.
Miejsce: Warszawa (przewidujemy możliwość zwrotu kosztów dojazdu oraz noclegu)
Program zajęć obejmuje: warsztaty antydyskryminacyjne, warsztaty dot. krytycznej analizy dyskursu, spotkania z instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi zajmującymi się wspieraniem różnorodności społecznej i przeciwdziałaniem dyskryminacji, przygotowanie autorskiego materiału dziennikarskiego dotyczącego różnorodności społecznej pod opieką dziennikarzy i dziennikarek specjalizujących się w tej tematyce.
Udział w programie jest bezpłatny.
Rekrutacja
Termin zgłaszania się do programu: 8 czerwca 2014 r.
Potrzebne dokumenty aplikacyjne:
1. List motywacyjny: List nie powinien być dłuższy niż 1 strona A4. W liście przedstaw motywację do uczestnictwa w programie oraz opisz wyraźnie propozycję tematu materiału dziennikarskiego, który chciałbyś/chciałabyś przygotować w ramach programu.
2. CV z wyszczególniona częścią z opisem dotychczasowych stworzonych przez Ciebie materiałów dziennikarskich (np. wpis na blogu, tekst w gazetce studenckiej, wywiad w prasie lub w radiu, fotoreportaż, praca napisana na zajęcia itp.).
3. Próbka autorskiego materiału: wybierz materiał, który napisałeś/napisałaś i którym chcesz się pochwalić. Prześlij jako załącznik do CV. Może to być wpis na blogu, tekst w gazetce studenckiej, wywiad w prasie lub w radiu, fotoreportaż, praca napisana na zajęcia itp.
Dokumenty aplikacyjne należy wysłać na adres koordynatorki projektu, Asi Chęcińskiej: jchecinska@ffrs.org.pl. O wynikach rekrutacji poinformujemy w połowie czerwca.
Więcej informacji o programie RSM i o poprzedniej edycji znajdziesz na stronie: www.ffrs.org.pl/aktualne-dzialania/program-rsm.
Joanna Chęcińska