×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

II Wrocławskie Dni Mózgu

Uniwersytet Wrocławski
12 marca 2014

Interdyscyplinarne Koło Pomocy Neuropsychologicznej działające w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego po raz drugi współorganizuje otwartą konferencję poświęconą neuropsychologii i neuronaukom. Organizatorzy przewidzieli dwa dni wykładów i warsztatów. Na Uniwersytecie Wrocławskim wydarzenie odbędzie się w czwartek 13 marca.

Podczas dwóch dni konferencji będzie można poznać podstawy funkcjonowania ludzkiego mózgu oraz najnowsze technologie wykorzystywane w odkrywaniu jego niezwykłości. Prelegenci zachęcą słuchaczy do zastanowienia się nad codziennym życiem osób dotkniętych zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego i nad możliwymi formami pomocy dla nich. Dodatkowo w programie przewidziane są warsztaty. Wśród prelegentów znajdą się naukowcy i praktycy z kilku wrocławskich uczelni oraz z całej Polski, m.in. założyciele Kliniki Jąkania z Warszawy. Prof. Jerzy Mozrzymas (Instytut Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Wrocławskiego) wyjaśni, jak wyglądają badania molekularnych mechanizmów „uczenia się” na poziomie neuronów i synaps. Dr Joanna Przesmycka-Kamińska (Stowarzyszenie Neuropsychologiczne „Pod Klonowym Liściem”) podzieli się swoim doświadczeniem 50 lat pracy terapeutycznej z osobami z dysfunkcjami mózgu. Z kolei Katarzyna Ruda (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) opowie o neuromuzykoterapii w kontekście wykorzystywania muzyki w rehabilitacji neurologicznej.

W tym roku program konferencji dzieli się nie tylko ze względu na miejsce, ale także ze względu na poruszane zagadnienia – podkreśla Katarzyna Urbańska, przewodnicząca Interdyscyplinarnego Koła Pomocy Neuropsychologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwszego dnia będziemy poruszać bardzo praktyczne tematy, głównie związane z neuropsychologią (diagnozowaniem i terapią); drugiego dnia rozważania przybiorą natomiast bardziej teoretyczny charakter. Wydaje nam się, że w programie II Wrocławskich Dni Mózgu każdy może znaleźć coś, co go zainteresuje, zapraszam więc do zaplanowania czasu w przyszły czwartek i piątek, aby do nas dołączyć – zachęca Katarzyna Urbańska.

II Wrocławskie Dni Mózgu organizowane są przez Interdyscyplinarne Koło Pomocy Neuropsychologicznej UWr oraz Koło Naukowe Neuropsychologii SWPS w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Pierwszego dnia – w czwartek 13 marca – spotkania będą się odbywać w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Dawida 1), a następnego dnia (piątek 14 marca) w Wydziale Zamiejscowym SWPS we Wrocławiu (ul. Ostrowskiego 30).

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej konferencji: www.dnimozgu.uni.wroc.pl.

Biuro Rektora - Zespół ds. Promocji