×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Zarządzanie projektami B+R – jak to się robi w Polsce

Ośrodek Przetwarzania Informacji
26 marca 2012

Ośrodek Przetwarzania Informacji ma zaszczyt zaprosić przedsiębiorców prowadzących prace badawczo-rozwojowe, kierowników i członków zespołów badawczych, dyrektorów jednostek naukowych, przedstawicieli administracji oraz studentów na konferencję poświęconą sposobom zarządzania projektami B+R w Polsce, pod tytułem Czy można realizować innowacyjne projekty badawcze bez ryzyka? Zarządzanie projektami B+R – jak to się robi w Polsce.

Konferencja odbędzie się w czwartek 19 kwietnia 2012 roku w godzinach 9.45–16.00
w Warszawie, w sali balowej hotelu Sheraton, przy ul. Bolesława Prusa 2.

Wyniki przeprowadzonych na zlecenie Ośrodka Przetwarzania Informacji badań (Badania sposobów zarządzania projektami B+R w Polsce przeprowadzono w ramach subprojektu 2.3 pt. Analiza najlepszych praktyk w zarządzaniu pracami B+R – projekt systemowy Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi oraz ich wynikami, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka  2007–2013, priorytet 1, działanie 1.1.) wskazują na niskie ryzyko projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w Polsce. Zarówno przedstawiciele nauki, jak i przedsiębiorstw zwracają uwagę na uciążliwe procedury, uniemożliwiające uzyskanie dofinansowania na przedsięwzięcia ryzykowne, jednakże potencjalnie przełomowe. Projekty są rozliczane, ale rzadko ocenia się ich faktyczne, merytoryczne rezultaty. Pragniemy odnieść się do tego problemu i spróbować odnaleźć receptę na sukces. Chcemy przedstawić najlepsze praktyki prowadzenia badań w sektorze nauki i gospodarki, także z zagranicy.

Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana podczas konferencji przyczyni się do skuteczniejszego prowadzenia prac badawczych zarówno przez przedsiębiorców, jak i przez naukowców.

Serdecznie zapraszamy.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjęcie zgłoszenia będzie potwierdzane drogą e-mailową.

Anna Knapińska