×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Rzecznicy Talentów ruszyli!

Politechnika Warszawska
3 listopada 2011

„Innowacje pod ochroną – wyzwania XXI wieku” – tak zatytułowany wykład rozpoczął cykl działań edukacyjnych dla studentów, absolwentów, doktorantów Politechniki Warszawskiej zorganizowanych przez Fundację JWP oraz Biuro Karier PW.

Czy każdy może wykorzystać wizerunek Statui Wolności do promowania swojego biznesu? I czy zwykły kołek rozporowy może stać się przedmiotem sporu w sądzie? Podczas dwugodzinnego spotkania ze studentami i pracownikami Politechniki Warszawskiej, Anna Korbela, prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, opowiadała o ciekawych i kontrowersyjnych przypadkach łamania praw własności intelektualnej i przemysłowej, a także zachęcała do zawodu rzecznika patentowego.

Uczestnicy wykładu nie pozostali bierni i zadawali niezwykle interesujące pytania. Czy można zmusić właściciela patentu do udostępnienia własności, jeśli w grę wchodzi wyższe dobro? Dlaczego w Stanach Zjednoczonych handel patentami się opłaca, a w Polsce nie? Anna Korbela oraz Magda Rzążewska, prezes Fundacji JWP, starały się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości.

Projekt Rzecznicy Talentów ma na celu upowszechnienie ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz promocję zawodu rzecznika patentowego. Organizatorzy akcji, Fundacja JWP oraz Biuro Karier PW, zaplanowali cykl pięciu seminariów edukacyjnych, które odbędą się na przestrzeni roku akademickiego 2011/2012 w Szkole Biznesu PW.

Najaktywniejsi uczestnicy projektu będą mogli ubiegać się o trzymiesięczny płatny staż w Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi. Dla osób spoza Warszawy Fundacja JWP uruchomi kurs internetowy. Uczestnicy seminariów stacjonarnych i internetowych otrzymają certyfikaty potwierdzające odbycie szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnej i przemysłowej.

Katarzyna Rumianek