×

Serwis forumakademickie.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Zakończenie VI edycji konkursu

Konkurs „Forum Akademickiego” - „Skomplikowane i proste” - młodzi uczeni o swoich badaniach
20 stycznia 2011

 

 

Zakończyła się szósta edycja konkursu miesięcznika „Forum Akademickie” na artykuł popularnonaukowy. Zapraszany w roku 2011. Zasady będą podobne.

 

 

SKOMPLIKOWANE I PROSTE

MŁODZI UCZENI O SWOICH BADANIACH

 


 

Honorowy patronat nad konkursem objęła prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

 


W konkursie mogą wziąć udział pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci, którzy nie ukończyli 35. roku życia.


Artykuły powinny popularyzować w przystępny sposób własne badania naukowe uczestników konkursu lub badania, w których brali oni udział. Na konkurs będą przyjmowane teksty w języku polskim o objętości 10-12 tys. znaków (ze spacjami) w trzech egzemplarzach opatrzonych godłem. Można dołączyć kilka fotografii i rysunków obrazujących badania. Do prac należy dodać zaklejoną kopertę oznaczoną godłem, zawierającą dane osobowe autora (imię, nazwisko, wiek, stopień naukowy, miejsce pracy lub studiów doktoranckich, adres domowy, numer telefonu, adres e-mail) i krótką notę o przebiegu pracy naukowej.

 

VI edycja

Artykuły prosimy przesyłać z dopiskiem „Konkurs” pod adresem redakcji do 15 listopada 2010 roku (liczy się data stempla pocztowego).

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu 2011.

 

Nagrody

Laureat I nagrody otrzyma:

1. Trzydniowe szkolenie Zastosowania i techniki Data Mining (o wartości 5550 zł) - ufundowane przez firmę SAS, www.sas.com/offices/europe/poland, światowego lidera w zakresie Business Intelligence i Data Mining. Podczas szkolenia uczestnicy poznają produkt SAS Enterprise Miner i uczą się tworzyć różne
modele, służące do rozwiązywania często spotykanych problemów naukowych i biznesowych.

 

2. Okulary projekcyjne Cinemizer do oglądania filmów 2D i 3D, zapisanych w formacie MP4 (o wartości 2000 zł) oraz dodatkowo 1500 zł w gotówce - ufundowane przez firmę Carl Zeiss sp. z o.o. (www.zeiss.pl), dostawcę sprzętu mikroskopowego i oprogramowania do analizy obrazu.

 

3. Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł oraz udział w kursie Data mining - kurs podstawowy, prowadzonym z wykorzystaniem programu STATISTICA Data Miner (o wartości 1395 zł) - ufundowane przez firmę StatSoft Polska (www.statsoft.pl).

 

4. 6-dniowy pobyt w Szczyrku w Hotelu Meta*** (www.meta-hotel.pl) dla dwóch osób w pokoju dwuosobowym (o wartości 2000 zł) – ufundowany przez B.P. Horizon Travel Sp. z o.o. (www.confero.pl, www.horizon-travel.pl), wyspecjalizowane biuro, które oferuje profesjonalną organizację i obsługę kongresów, zjazdów i konferencji. Pobyt obejmuje 5 noclegów, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, korzystanie z kompleksu saun, łaźni parowej, prysznica wrażeń, pokoju relaksu codziennie 17.00-21.30 i masaż relaksacyjny 30 min x 2.

 

5. Zestaw map analitycznych IMAGIS oraz MapaMap Pocket PC -oprogramowanie do nawigacji samochodowej GPS - ufundowane przez firmę Imagis SA www.imagis.pl, która od 1992 roku tworzy mapy cyfrowe, systemy informacji geograficznej i systemy nawigacyjne.

 

Laureat II nagrody otrzyma:

 

1. Trzydniowe szkolenie Zastosowania i techniki Data Mining (o wartości 5550 zł) - ufundowane przez firmę SAS.

 

2. Okulary projekcyjne Cinemizer do oglądania filmów 2D i 3D, zapisanych w formacie MP4 (o wartości 2000 zł) - ufundowane przez firmę Carl Zeiss sp. z o.o.

 

3. Weekendowy pobyt na Mazurach w Hotelu*** Azzun Orient SPA&Wellness (www.azzun.pl) o wartości 2000 zł – ufundowany przez B.P. Horizon Travel. W skład pobytu wchodzą: 2 noclegi w pokoju dwuosobowym, 2 śniadania (z możliwością podania do łóżka), 2 romantyczne obiadokolacje przy świecach dla dwojga, butelka wina do każdej kolacji, termy Azzun (codziennie), zielona lub aromatyczna herbata i woda mineralna po zabiegu, rasul - słodka odnowa x2, masaż relaksacyjny twarzy „Oaza Spokoju” x2, zabieg aromatyczny na ciało o działaniu wyciszającym „Oaza Spokoju” x2, masaż relaksacyjny stóp x2 oraz masaż relaksacyjny pleców x2.

 

4. Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł oraz udział w kursie STATISTICA - kurs podstawowy (o wartości 995 zł) – ufundowane przez firmę StatSoft Polska.

 

Laureat III nagrody otrzyma:

 

1. Trzydniowe szkolenie Zastosowania i techniki Data Mining (o wartości 5550 zł) - ufundowane przez firmę SAS.

 

2. Okulary projekcyjne Cinemizer do oglądania filmów 2D i 3D, zapisanych w formacie MP4 (o wartości 2000 zł) - ufundowane przez firmę Carl Zeiss sp. z o.o.

 

3. Udział w kursie Sieci neuronowe z wykorzystaniem programu STATISTICA Automatyczne Sieci Neuronowe (o wartości 1295 zł) – ufundowany przez firmę StatSoft Polska.

 

4. Weekendowy pobyt w Hotelu Puchacz – Spa w Niechorzu (www.puchacz.com.pl) o wartości 1000 zł – ufundowany przez B.P. Horizon Travel. W skład pobytu wchodzą: 2 noclegi ze śniadaniem, 2 romantyczne obiadokolacje przy świecach z lampką wina, zabieg pielęgnacyjny na twarz dla Niej i dla Niego, seans w kapsule Dermalife Oceana Spa z hydromasażem lub kąpielą aromatyczną dla Niej i dla Niego oraz maseczka brzoskwiniowa na dłonie z parafiną dla Niej i dla Niego.

 

Wyróżnienia:

Przewidujemy cztery wyróżnienia. Laureat każdego z nich otrzyma:

 

Udział w szkoleniu Wstęp do Data Mining (o wartości 1640 zł) - ufundowany przez firmę SAS. Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z eksploracyjną metodą analizy dużych
zbiorów danych.

 

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają książki z serii Monografie FNP, ufundowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, a także roczną prenumeratę „Forum Akademickiego”.

 

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: B.P. Horizon Travel Sp. z o.o., Carl Zeiss sp. z o.o., Fundację na rzecz Nauki Polskiej, Imagis SA, SAS Institute oraz StatSoft Polska.

 

Nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane w „Forum Akademickim”.
W jury zasiądą uczeni i popularyzatorzy nauki.

 

 

Teksty nadesłane na konkurs nie będą zwracane.


Szczegółowe informacje: Grzegorz Filip, tel.: (0-81) 524 02 55 lub 528 08 22-23.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.forumakad.pl.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------